Masaż Bielsko


Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Pierwsze wzmianki o leczeniu masażem możemy znaleźć w księgach sprzed 3000 lat p.n.e.. Masaż wywodzi się z Indii i Chin, gdzie początkowo był częścią rytuałów religijnych mających działanie lecznicze. Wskazówki technik wykonywania masażu i chorób, w których można je stosować, zostały opisane w Wedzie – hinduskiej księdze mądrości z 1800r.p.n.e..

Starożytni Grecy docenili masaż jako przygotowanie sportowców do igrzysk olimpijskich, tradycję tę utrzymali także starożytni Rzymianie. Przyjął on dla nich formę zabiegu nie tylko sportowego, ale i kosmetycznego i leczniczego.

Średniowiecze było epoką zastoju w naukach medycznych, więc również dla masażu. Jego odrodzenie rozpoczęło się w wieku XVI.

Przez stulecia masaż ewoluował w różnych formach i rodzajach. Dziś ich mnogość daje nam możliwość wykorzystania go na wiele sposobów.

W rehabilitacji sięgamy najczęściej do masażu leczniczego, szwedzkiego. W sporcie doskonale sprawdza się masaż izometryczny. Kosmetyka wykorzystuje z powodzeniem masaże relaksacyjne i drenaże limfatyczne.

Jedno jest pewne, w dzisiejszym, pełnym stresów życiu, masaż staje się doskonałym narzędziem do walki ze skołatanymi nerwami, pomocnikiem w utrzymaniu formy fizycznej, jaki i psychicznej, sprzymierzeńcem zachowania urody i dobrego samopoczucia.

Masaż relaksacyjny – jest bardzo delikatną formą oddziaływania na tkanki, a poprzez skórę i mięśnie niesie ukojenie dla układu nerwowego i krążenia. Ogranicza się do delikatnych technik, wykonywanych powoli i rytmicznie. Ma za zadanie znosić napięcia mięśniowe, wpływając jednocześnie na łagodzenie napięć psychicznych i przywracając prawidłowy rytm serca. Bywa wykorzystywany w walce z bezsennością. Stosowany jest jako jedna z metod relaksacji i terapii. Wykorzystywany jest również w kosmetyce.

Masaż leczniczy – metoda leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a często także ich przyczyn. Integralna część odnowy biologicznej. Przy wykorzystaniu technik klasycznych oddziałuje się na organizm miejscowo i ogólnie. Masaż ten znosi napięcia mięśniowe, działając dzięki temu przeciwbólowo, poprawia krążenie, przez co przyspiesza metabolizm tkanek i poprawia ich zdolność regeneracji, zwiększa dotlenienie i odżywienie, pomaga zwalczać tkankę tłuszczową. Można stosować go jako zabieg częściowy lub całościowy. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując zabieg w serii. Regularnie stosowany pomaga utrzymać dobrą kondycję, przeciwdziałać urazom podczas wysiłku fizycznego, zwalcza powstałe wcześniej kontuzje, uelastycznić skórę, mięśnie, poprawia samopoczucie.

Masaż bańką chińską – w kulturze europejskiej znane jest raczej przystawianie baniek na powierzchni pleców podczas infekcji, zapalenia płuc itp.; tymczasem w medycynie chińskiej stosuje się bańki od samego jej początku (czyli od ponad 3000 lat) w rozmaitych innych schorzeniach np. w: nadciśnieniu tętniczym, astmie, dolegliwościach żołądkowych, schorzeniach stawów, bólach mięśniowych itd.. Działanie baniek polega na wywołaniu efektu zassania i wciągnięcia skóry pod bańką do jej wnętrza, to z kolei inicjuje silniejszy przepływ krwi i płynów ustrojowych w tym miejscu. Wzmożone ukrwienie skutkuje lepszym dotlenieniem, a co za tym idzie, odżywieniem skóry i tkanek głębiej położonych, niweluje efekty przemiany materii i ilość toksyn w organizmie. Skóra napina się i ujędrnia, poprawia się również jej koloryt. Masaż stosuje się zarówno w przeziębieniach, jak i dolegliwościach związanych z bólami mięśni, czy zapaleniem korzonków, ale największą popularność zyskał masaż przy użyciu bańki chińskiej w zwalczaniu cellulitu. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, najlepsze rezultaty uzyskuje się jednak w serii (10-20 zabiegów w odstępach 2-4 dniowych).

Masaż antycellulitowy – znamy dwa rodzaje skórki pomarańczowej: pochodzenia lipidowego i wodnego. Pierwszy spowodowany jest nierównomiernym rozłożeniem cząsteczek tłuszczu w tkance podskórnej, drugi wywołują zastoje wody i efektów przemiany materii w organizmie oraz nieprawidłowe krążenie limfy. Masaż sprzyjający redukcji cellulitu to przede wszystkim wykorzystanie technik intensywnie pobudzających krążenie. Dobrze sprawdzi się tu zarówno intensywny masaż klasyczny, izometryczny/sportowy, drenaż limfatyczny i masaż bańką chińską, uzupełniony np. co trzeci zabieg peelingiem lub masażem lodem.

Masaż gorącymi kamieniami – wykorzystanie gorących kamieni bazaltowych (wulkanicznych) w masażu łączy w sobie zalety termoterapii, akupresury, drenażu i masażu relaksacyjnego. Ciepło działa kojąco w przewlekłych stanach zapalnych, pomaga łagodzić bóle mięśniowe i doskonale uspokaja. Poprzez miejscowe rozgrzanie skóry poprawiamy jej krążenie, dotlenienie i odżywienie, przyspieszony obieg krwi i limfy wpływa korzystnie na wygląd skóry i elastyczność mięśni, zwiększając ich zdolność do pracy, regenerując po wysiłku. Masaż ten łagodzi objawy stresu, odpręża i działa relaksująco.

Drenaż limfatyczny – jest metodą leczenia fizykalnego, jedną z odmian masażu specjalistycznego; pozwala usprawnić krążenie limfy i przeciwdziałać chorobom wywołanym jej zastojem, likwidując obrzęki zastoinowe, zapalne, onkotyczne i chłonne. Pomaga w usprawnianiu przepływu chłonki po przebytych chorobach zakaźnych i nowotworowych, przyspieszając powrót do zdrowia. Polega na delikatnym, powolnym opracowaniu węzłów chłonnych i naczyń limfatycznych okrężnymi uciskami.

Jako zabieg usprawniający krążenie żylne i limfatyczne zalecany jest osobom z problemami „ciężkich nóg”, zmagającymi się z opuchliznami i obrzękami. Jest to również metoda uzupełniająca przy zabiegach antycellulitowych.

Cennik usług masaży

Masaż klasyczny
-częściowy (30min) 40zł
-częściowy (60min) 75zł
-całościowy (90min) 100zł
Masaż sportowy/izometryczny (60min) 85zł
Masaż relaksacyjny (do 120min) 100zł
Masaż gorącą czekoladą (90min) 120zł
Masaż gorącymi kamieniami (90min) 110zł
Masaż z peelingiem (90min) 120zł
Masaż z użyciem ciepłych olejków (90min) 100zł
Masaż bańką chińską (60min) 70zł
Drenaż limfatyczny (60zł) 80zł